Tarnów, Polska

609 266 260 telpin@telpin.pl

Wzmacniacze GSM / UMTS

 

Wzmacniacze sygnału GSM / DCS / UMTS / 3G / GPRS / EDGE / LTE » poprawa zasięgu sieci

 

Brak zasięgu ?  Problem z siecią ?  Zanik łączności ?  Słaby sygnał sieci ?  Brak możliwości rozmowy ?  Utrata łączności ?  Przerywanie, zrywanie rozmów ? – to wszytko, co może się zdarzyć przy słabym poziomie sygnału radiowego od operatorów komórkowych.

Celem poprawy zasięgu sieci komórkowej wewnątrz budynku, obiektu, stosuje się wzmacniacze małej mocy, które umożliwiają poprawę sygnału w danych miejscu oraz bliskim otoczeniu. Uruchomienie takiego zestawu, wpłynie pozytywnie na pokrycie powierzchni użytkowej pożądanym sygnałem radiowym. Coraz częściej takie rozwiązanie stosowane jest w firmach, budynkach instytucji publicznych, szkołach, hotelach, motelach, pensjonatach, parkingach podziemnych, halach produkcyjnych, sklepach, marketach, hipermarketach, prywatnych domach, mieszkaniach. Koszt takich urządzeń jest stosunkowo mały w porównaniu do wygody prowadzenia swobodnej komunikacji bez zakłóceń oraz zaniku sygnału. Jedynym warunkiem technicznym, niezbędnym do poprawnego działania urządzenia, jest obecność sygnału od operatora komórkowego na zewnątrz budynku. Pomiar należy wykonać na zewnątrz obiektu, celem określenia mocy odbieranego sygnału od przekaźnika operatora. Przy bardzo słabych parametrach sieci, stosuje się anteny kierunkowe typu YAGA, co umożliwia podniesienie o kilka decybeli poziom sygnału. Można zastosować w  zestawie dodatkowy moduł WiFi oraz multiplekser, umożliwiający transmisję z jednej anteny zarówno sygnału od operatora komórkowego oraz dodatkowo WiFi 2.4 Ghz

 

Rysunek przedstawia specyfikę działania urządzenia:

 

• „Cell Tower” – jest stacją przekaźnikową, która przekazuje i odbiera sygnał z komórek i innych urządzeń

• „Signal Antenna” – nasza stacja wzmacniakowa odbiera sygnał dwukierunkowo poprzez antenę

• „Coax Cable” – kabel doprowadzający sygnał z anteny do urządzenia wzmacniającego

• „zBoost Base” – urządzenie wzmacniające sygnał GSM / DCS / UMTS / 3G / GPRS / EDGE

• „Power Supply” – zasilacz do wzmacniacza

• „Inside Antenna” – antena rozsiewająca wzmocniony sygnał i odbierająca transmisję od telefonów GSM i innych urządzeń

 

Na rysunku przedstawiono bardzo prostą konfigurację, w której zastosowano jedynie standardową antenę rozsiewającą sygnał wewnątrz budynku. W większości przypadków, stosuje się od jednej do kilku anten o większym zysku energetycznym, spiętych odpowiednio poprzez rozdzielacze. Jest to uzależnione od ilości i wielkości pomieszczeń, materiału wykonania ścian oraz kondygnacji.

 

Koszt dobrej jakości wzmacniacza regulowanego z anteną zewnętrzną kierunkową yagi i wewnętrzną dookólną lub panelową wraz z okablowaniem zaczyna się od 1200 zł brutto

 

 

Ważne: proponowane produkty posiadają gwarantowaną jakość, oraz potwierdzenia zgodności z wymaganiami zasadniczymi w zakresie:

• Ochrony zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika – art. 3.1a dyrektywy 1999/5/WE
• Kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) – art. 3.1b dyrektywy 1999/5/WE
• Efektywnego wykorzystania zasobów częstotliwości – art. 3.2 dyrektywy 1999/5/WE

 

Urządzenia posiadają certyfikaty potwierdzone przez jednostki notyfikowane, co jest gwarancją bezpiecznego ich użytkowania i zgodności z normami unijnymi .

 

Istnieje możliwość zakupu kompletnego systemu w dogodnym dla Państwa systemie ratalnym.

 

 

 

(opracowanie: TELPIN – Tarnów) – wszelkie prawa do artykułu zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione.