Tarnów, Polska

609 266 260 telpin@telpin.pl

Systemy telekomunikacyjcne

Aktualności, nowości – telekomunikacja, teleinformatyka, teletechnika | Informacje telekomunikacyjne, teleinformatyczne, teletechniczne

 

» Od 10.11.2011 roku – pożegnanie central PMS-08

 

Zakończyła się produkcja oraz sprzedaż oferowanej od 13 lat centralki Slican PMS-08. Wszystkich zainteresowanych małymi centralkami, zapraszamy do zapoznania się z modelami central serii Slican ITS.

 

(źródło: aktualności – Slican)

 

 

» Od 04.05.2011 roku – nowy kodek G.729a w centralach telefonicznych i serwerach Platan

W serwerach i centralach Platan wprowadzony został nowy kodek G.729a –  umożliwiający uzyskanie połączeń VoIP o wysokiej jakości przy niewielkim zapotrzebowaniu na pasmo. Jako rozwiązanie opatentowane, kodek G.729a należy do grona kodeków płatnych objętych licencjonowaniem. Obsługa kodeka G.729a została wprowadzona wraz z nowymi wersjami oprogramowania central: Micra, Sigma i Optima, Prima oraz PBX Server Libra. Licencje na kodek G.729a do danej centrali lub serwera można dokupić w firmie Platan.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 14.04.2011 roku – koniec racka w Sigmie i Optimie

Z dniem 14 kwietnia 2011 r. zakończyła się produkcja wersji rack central Sigma oraz Optima. W ich miejsce można polecić najnowszy produkt – PBX Server Libra, oferujący większą funkcjonalność w podstawowej konfiguracji. PBX Server Libra jest w wykonaniu rack przeznaczonym do szaf instalacyjnych 19”. Centrale Sigma i Optima nadal są dostępne w standardowych obudowach.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

»  Od 24.03.2011 roku – innowacyjność w serwerze Slican: automatyka – wygoda – bezpieczeństwo

Od teraz używając serwera Slican możesz sterować włączaniem ogrzewania, oświetlenia budynku, podlewaniem zieleni lub otwierać bramę wjazdową. Możesz również wzbogacić funkcjonalność centrali telefonicznej, aby pracowało Ci się wygodniej.  Przekonaj się, że od teraz podlewaniem można zarządzać za pomocą telefonu a rolety mogą się opuszczać / podnosić zgodnie parametrami wpisanymi w kalendarzu centrali.

 

(źródło: aktualności – Slican)

 

 

» Od 21.02.2011 roku – nowy telefon VoIP Grandstream BoudgeTone (BT 200)

 

Pojawił się nowy telefon VoIP Grandstream BoudgeTone (BT 200). Prosty i niedrogi model aparatu IP doskonale sprawdzi się nawet w przypadku niewielkich biur. Aparat współpracuje z dowolną centralą Platan wyposażoną w zintegrowany VoIP lub kartę VoIP (wymaga portów wewnętrznych VoIP – IP EXT).

(źródło: aktualności – Platan)

 

» Od 09.02.2011 roku – nowy PBX Server Libra

Od dnia 10 lutego br. pojawił się PBX Server Libra. Jest to produkt najnowszej generacji, wykorzystujący technologię VoIP, przeznaczony dla firm liczących od kilkudziesięciu do kilkuset pracowników. Dwie jednostki połączone światłowodem zapewniają bezpieczeństwo pracy i pełną dowolność połączeń – w dowolnej technologii, z dowolnego typu telefonu, z dowolnym systemem operacyjnym.
PBX Server Libra może składać się z jednej lub dwóch niezależnych jednostek, z niezależnymi systemami zasilania rezerwowego. Jedna jednostka (Libra 120) obsługuje do 120 portów, natomiast dwie (Libra 240) – do 240 portów. W jednej jednostce jest do dyspozycji 15 uniwersalnych slotów.

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 31.08.2010 roku – nowy bramofon SKD

 

Pojawił się nowy bramofon Slican SKD, z dużą czytelną listą dostępnych użytkowników.

 

(źródło: aktualności – Slican)

 

» Od 17.08.2010 roku – nowa centralka ITS-0106

 

Pojawił się nowy model centralki VoIP Slican ITS-106.

(źródło: aktualności – Slican)

 

 

» Od 07.07.2010 roku – nowy systemowy telefon IP firmy Slican

Pojawił się najnowszy model systemowego telefonu IP serii CTS-102. CTS-102.IP został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie bogatą funkcjonalność i wygodę telefonów systemowych Slican, a jednocześnie chcą korzystać z technologii IP.

Najnowszy telefon systemowy Slican ma podświetlany wyświetlacz, prezentujący informacje o połączeniach przychodzących, wybieranych numerach itp., programowalne przyciski nawigacji i szybkiego dostępu oraz system głośnomówiący.  Pozwala na dostęp do wszystkich funkcji centrali, w tym zestawianie konferencji, transfer połączeń i inne.

 

(źródło: aktualności – Slican)

 

 

» Od 15.05.2010 roku całkowita likwidacja cyfry „0” przed numerem telefonu

 

Dziś, tj. 15 maja 2010 roku na mocy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lutego 2008 roku nastąpiła całkowita likwidacja cyfry „0″ przed numerem telefonu stacjonarnego. Od teraz do dnia 15 stycznia 2011 roku przy wybraniu początkowej cyfry „0” zostanie odtworzony bezpłatny komunikat informujący o wprowadzonych zmianach, po czym połączenie zostanie przerwane.

 

Cały mechanizm likwidacji cyfry „0” tak naprawdę rozpoczął się już 30 września 2009 roku, kiedy to dopuszczalne było wybieranie numeru z początkową cyfrą „0”, jak i bez niej. Kolejnym krokiem wykonanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej była likwidacja „0” z prezentowanego numeru na wyświetlaczach telefonów stacjonarnych i komórkowych. Nie uległ zmianie sposób wybierania numerów międzynarodowych, a te wciąż rozpoczynamy od prefiksu „00”.

 

(źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej)

 

W związku z zaistniałą niedogodnością, proponujemy Państwu przeprogramowanie centrali telefonicznej, serwera do obecnego standardu wybierania.

 

 

» Od 13.05.2010 roku – nowy telefon Castel CTL 204

Pojawił się nowy model wielofunkcyjnego telefonu firmy Zotel – model Castel CTL 204.
Aparat dostępny jest w wersji białej, występuje w tej samej atrakcyjnej cenie co model Castel CTL 888.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 13.05.2010 roku Skype dla SIP w centralach Platan

Usługa poprawnie działa z centralami Platan – Prima, Micra, Sigma, Optima i Delta, z obsługą VoIP.

Usługa Skype dla SIP Beta została stworzona z myślą o użytkownikach biznesowych korzystających z abonenckich central telefonicznych. W jej ramach komunikacja z abonentami Skype lub innych operatorów odbywa się poprzez uniwersalny protokół SIP, stosowany m.in. w naszych centralach. Tym samym Skype dla SIP jest usługą identyczną jak oferta operatorów VoIP świadczących usługi po protokole SIP. Wymaga wyposażenia centrali w porty VoIP oraz utrzymania odpowiedniej liczby kanałów rozmównych w Skype.

Główną zaletą tego rozwiązania jest udostępnienie darmowej łączności telefonicznej z firmą –  wielomilionowej grupie użytkowników Skype.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 11.05.2010 roku UPS w serwerach Slican CXS-0424

Pojawiły się dwa nowe modele serwerów CXS-0424 wyposażone w UPS. Dzięki zintegrowanemu zasilaniu awaryjnemu serwery zapewniają łączność w przypadku braku prądu.

 

(źródło: aktualności – Slican)

 

 

» Od 29.04.2010 roku w nowej wersji oprogramowania central Platan – model Micra, Sigma i Optima m.in. nowa funkcjonalność dla Grup Wspólnego Wywołania

Nowości to m.in.:

• 32 Grupy Wspólnego Wywołania, wykrywanie zajętości na GWW i przechwytywanie wywołań na grupę
• Inny sygnał dzwonka dla bramofonu
• Poprawienie stabilności i jakości połączeń GSM
• Poprawienie logowania do operatora VoIP FreecoNet
• Dodanie rosyjskiej wersji programu

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 12.04.2010 roku w centrali Platan Prima [ver. 2.00.xx] wprowadzono 6 wewnętrznych portów VoIP. Centrala obsługuje teraz do 16 użytkowników z telefonami analogowymi i VoIP

Dwa wewnętrzne porty VoIP oferowane w standardzie, bez dopłaty do dotychczasowej ceny! Dodatkowe cztery porty można dokupić w ramach wyposażenia opcjonalnego.

Tak więc konfiguracja bazowa centrali Prima obejmuje obecnie:

• 3 porty miejskie VoIP
• 2 porty analogowych linii miejskich
• 6 portów analogowych linii wewnętrznych
• 2 porty wewnętrzne VoIP

A wszystko to w dotychczasowej, atrakcyjnej cenie!

Możliwe jest rozszerzenie konfiguracji bazowej o:

• 1 port miejski ISDN (2B+D) lub 1 port analogowej linii miejskiej
• 2 lub 4 analogowe porty linii wewnętrznych
• 4 porty wewnętrzne VoIP

Zastosowanie wewnętrznych portów VoIP umożliwia podłączenie telefonów VoIP, a tym samym zwiększa pojemność centrali – z centrali Prima może korzystać teraz nawet 16 użytkowników, w tym 10 analogowych i 6 VoIP!

Posiadacze starszych wersji centrali Prima mogą dokonać prostej aktualizacji programu centrali do wersji 2.00 (bez dopłaty!) z aplikacji Prima Web Konfigurator.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 12.04.2010 roku centrala Prima [ver. 2.00.xx] wzbogaca się w zintegrowane nagrywanie rozmów na karcie SD

Nagrywanie będzie dostępne po wykupieniu licencji na nagrywanie – jednej dla wszystkich użytkowników. Centrala obsługuje karty SD o pojemności od 1 do 32 GB. W ramach licencji klient otrzyma również polecaną przez nas kartę SD o pojemności 2GB. Karta przeznaczona jest do zapisywania nagranych rozmów, a także do zapisywania wiadomości pozostawionych w poczcie głosowej oraz zapowiedzi głosowych wgrywanych w formie plików .wav.

Rozmowy nagrywane na karcie SD mogą być przeglądane i odsłuchiwane z poziomu programu Agent 001. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pliki zapisywane są lokalnie w sposób niejawny (w formacie nieczytelnym dla odtwarzaczy plików dźwiękowych). Można je odsłuchać tylko w programie Agent 001 z karty znajdującej się w centrali. W programie jest możliwość tworzenia kont użytkowników z różnymi poziomami uprawnień do odsłuchiwania i kasowania nagrań oraz możliwość eksportu pliku nagrań do formatu .wav.

W nowej wersji programu [ver. 2.00.xx] zwiększa się też pojemność Poczty Głosowej (wymaga karty SD). Każdy z 16 użytkowników centrali (łącznie analogowi i VoIP) ma możliwość zachowania do 25 wiadomości głosowych, po maksymalnie 4 min. każda. To razem aż 1600 minut w tak niewielkiej centralce! Odsłuchiwanie poczty nadal będzie się odbywać z poziomu telefonu i programu Platan CTI.

Nadal dostępna jest również możliwość nagrywania rozmów na poszczególnych stanowiskach przy pomocy zewnętrznego rejestratora Telerec oraz programu Platan CTI.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 06.04.2010 roku Skype w serwerach Slican

 

Serwery Slican umożliwiają korzystanie z jednego  z najbardziej popularnych komunikatorów internetowych Skype. Z usługi można korzystać z dowolnego serwera Slican, wyposażonego w moduł VoIP i nie jest wymagane posiadanie żadnego dodatkowego komputera ani interfejsu. Z najważniejszych uwag funkcjonalnych należy zwrócić uwagę na poniższe punkty:

• Skype daje możliwość realizacji połączeń głosowych na wszystkie numery w sieciach telefonicznych stacjonarnych i mobilnych
• Koszty połączeń określane są przez Skype

• W realizacji połączeń nie bierze udziału żaden inny operator VoIP
• Nie ma możliwości prowadzenia video rozmowy
• Ruch przychodzący odbierany może być z sieci stacjonarnych i mobilnych jeśli w systemie Skype zostanie wykupiony numer publiczny
• Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości realizacji połączeń na numery alarmowe
• Inni użytkownicy Skype pragnący dodzwonić się do serwera Slican dzwonią wybierając nazwę zadeklarowaną w serwerze Skype

 

(źródło: aktualności – Slican)

 

 

» Od 03.03.2010 roku zakończono produkcję analogowej centralki Platan Classic 12 standard i mini.

Tym samym kończy się era central analogowych. Klientom zainteresowanym niewielkimi, nowoczesnymi centralkami polecamy centrale IP Prima oraz Prima mini.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 02.02.2010 roku zakończona produkcja centrali Platan Solo 5P

Klientom zainteresowanym niewielką centralką w przystępnej cenie proponujemy centralkę Prima mini.

 

(źródło: aktualności – Platan)

 

 

» Od 27.01.2010 roku 32 kanały VoIP w serwerze Slican MAC-6400

 

1000 abonentów i nowe możliwości sieciowania central w Slican MAC-6400 dzięki nowej 32 – kanałowej karcie VoIP.

Najnowsza 32 – kanałowa karta VoIP do serwerów  Slican MAC-6400 pozwala na rozbudowę centrali do 1000 abonentów / kont VoIP lub też stworzenie nowoczesnej sieci połączonych central Slican.

Dzięki nowej, 32 – kanałowej karcie VoIP możesz sieciować centrale – łączyć centrale w oddział firmy, biurach, jednostkach administracyjnych w jedną sieć telekomunikacyjną.

Jeżeli już korzystasz z MAC-6400 wystarczy wymiana dotychczasowej karty i zakupienie większej ilości licencji. Jeżeli dopiero myślisz o zainstalowaniu serwera pomyśl o najnowocześniejszym rozwiązaniu – połączeniu technologii IP oraz TDM. Jedna karta – wiele rozwiązań!  To z ilu kanałów skorzystasz zależy tylko od ilości zakupionych licencji na kanały i na abonentów VoIP. Możesz zacząć od niewielkiej ilości i rozbudowywać system zgodnie z Twoimi bieżącymi potrzebami.
Już teraz skontaktuj się z Dystrybutorem Slican, żeby poznać jakie możliwości komunikacji daje Tobie nowa 32 – kanałowa karta VoIP do MAC-6400!

Nowa 32 – kanałowa karta VoIP obsługuje kodeki G.729/G.711a/G.711u.
Karta obsługuje do 1000 abonentów / kont VoIP, w tym do 18-tu telefonów systemowych CTS-202.IP oraz inne dowolne urządzenie końcowe (hardware, software), zgodne z protokołami SIP 2.0 lub IAX2 lub SSL.

 

(źródło: aktualności – Slican)