Tarnów, Polska

609 266 260 telpin@telpin.pl

OpenCom – Call Center

 

Call Center

 

Rozwiązanie dedykowane dla obsługi ruchu telekomunikacyjnego o dużym natężeniu (przykładem mogą być infolinie lub Biura Obsługi Klienta).

 

 

Bogate możliwości aranżacyjne pozwalają kierować połączenia przychodzące w kaskadowe kolejki, które mogą być poprzedzane drzewami IVR współpracującymi z bazą danych klienta.

Dzwoniący do call center jest na bieżąco informowany o miejscu w kolejce oczekujących, poprzez system komunikatów głosowych. Odbiorcami kolejek połączeń są konsultanci, którzy mogą się logować do systemu, co daje możliwość obierania połączeń bez konieczności podnoszenia słuchawki. Dzięki technologi VoIP konsultanci mogą pracować w dowolnej lokalizacji, pod warunkiem dostępu do sieci Internet.

 

 

Najważniejsze cechy OpenCom Call Center:

• Kolejkowanie dowolnej ilości połączeń przychodzących (ograniczenie stanowi jedynie przepustowość łącza do sieci PSTN),
• Kaskadowe kolejki połączeń o bogatych parametrach aranżacyjnych,
• Rozbudowane drzewa IVR, skorelowane z bazą danych klienta,
• Obsługa terminali i aplikacji typu softphone wykorzystujących protokół SIP lub IAX,
• Nagrywanie wszystkich rozmów lub tylko połączeń z wybranych numerów,
• Aktywacja nagrywania rozmowy w trakcie trwania połączenia na życzenie konsultanta,
• Statystyki pozwalające analizować pracę konsultantów.

 

 

Rejestrator rozmów:

Urządzenie pozwala rejestrować wszystkie połączenia lub tylko połączenia realizowane z/do wybranych numerów abonentów. Nagrania są gromadzone w postaci plików na dysku twardym rejestratora i klasyfikowane według daty oraz numeru abonenta inicjującego i numeru abonenta odbierającego połączenie. Dostęp do plików z nagraniami odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.
Dzięki wysokiej impedancji, rejestrator wpina się równolegle na łączach E1, dzięki czemu nie zakłóca on pracy łącza międzycentralowego.

 

 

 

Tłumiki echa:

Na punkcie styku pomiędzy komutacją pakietów (VoIP) a komutacją kanałów (PSTN), pojawia się bardzo niekorzystne zjawisko echa. Jego źródłem są opóźnienia w transmisji pakietów i zaczyna być zauważalne jeśli opóźnienie w transmisji przekroczy 25ms.
Do eleminacji zajwiska echa, które występuje zawsze w technologi VoIP, stosujemy urządzenia zwane tłumikami echa (echo cancellers). Są to rozwiązana sprzętowe, implementowane na łączach E1 w wykonaniu 1xE1, 8xE1 lub 10xE1.

 

 

Systemy IVR (Interactive Voice Response):

IVR, to mechanizm pozwalający na obsługę abonenta dzwoniącego za pomocą interaktywnych komunikatów głosowych. Nasze rozwiązanie daje możliwość tworzenia bogatych drzew IVR, implementację dowolnej ilości zapowiedzi słownych oraz współpracę z bazą danych klienta.

 

(źródło: informacje opracowano na podstawie materiałów producenta)

 

 

Zapraszamy do skorzystania z poradnika, który umożliwi osobom nie znającym zagadnień telefonii, w bardzo prosty sposób zasięgnąć niezbędne minimum wiedzy, jaką powinni posiadać, aby dobrać optymalne i zarazem oszczędne inwestycje w swojej firmie.